Soldaki menüden "Giderler" kategorisinin altında yer alan "Gider Belgeleri" başlığını seçiniz. Açılan sayfada listelenen gider belgelerinizden iadesini düzenlemek istediğiniz faturaya tıklayınız. Açılan fatura detay sayfasında sağ üstte yer alan "İşlemler" sekmesinden "İade faturası oluştur" seçeneğine tıklayınız.

Açılan düzenleme ekranında istediğiniz yerleri yeniden düzenleyebilirsiniz. İade belgenize "Belge Numarası Ekle" butonuna tıklayarak belge numarası girmeniz gerekmektedir. Tüm alanları tamamladıktan sonra sağ altta yer alan "Kaydet" butonuna tıklayarak işleminizi tamamlamış olursunuz. Daha sonra açılan pencerede yer alan "Fatura Detayına Git" butonuna tıklayınız.

Fatura detay sayfasında sağ üstte yer alan "İşlemler" sekmesinden "e-Fatura oluştur" butonuna tıklayınız. Açılan pencerede size uygun olan fatura tipini seçiniz.

Temel faturayı seçtiğinizde alıcının bu faturayı reddetme gibi bir seçeneği yoktur. Ticari fatura tipinde ise karşı tarafa onay, ret ya da iptal seçenekleri sunulur ve karşı taraf 8 gün içerisinde faturayı reddedebilir. Sonra sağ altta yer alan "e-Fatura oluştur" butonuna tıklayarak iade e-Fatura oluşturma işlemini tamamlamış olursunuz.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?